خانه اخبار اخبار سايت

کارگاه آموزشی توجیهی مشاوران استان‌های کشور در رابطه با انتخاب رشته آزمون سراسری 1398

- کارگاه آموزشی انتخاب رشته آزمون سراسری 1398
تاریخ درج : 1398/05/12    تاریخ بروز رسانی :1398/06/10    تعداد بازدید:1099

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور اجرای سیاست­ عدالت آموزشی و دسترسی مشاوران آموزش و پرورش سراسر کشور به آخرین تغییرات در آزمون سراسری و نکات مهم در انتخاب رشته بر حسب نیازهای داوطلبان و مشاوران طی چند سال گذشته اقدام به برگزاری دوره­‌های کوتاه مدت به ویژه در ایام انتخاب رشته برای مشاوران آموزش و پرورش نموده است. در سال جاری نیز کارگاه یک روزه­ای برای مشاوران آموزش و پرورش منتخب استان­‌های سراسر کشور در تاریخ 1398/5/9 برگزار شد.

این دوره آموزشی با همکاری مرکز تحقیقات سازمان سنجش آموزش کشور و اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان­‌های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری برگزار گردید. در این دوره آموزشی مشاوران آموزش و پرورش از تمامی استان‌­های کشور حضور داشتند.

هدف از برگزاری این دوره آموزشی که با تدریس مدیران سازمان سنجش آموزش کشور و پرسش و پاسخ مشاوران آموزش و پرورش و مدیران سازمان همراه بود، رفع نیازهای اطلاعاتی مشاوران و همچنین به روز رسانی اطلاعات مشاوران سراسر کشور به منظور راهنمایی داوطلبان در پایگاه‌­های انتخاب رشته آموزش و پرورش در سراسر کشور بوده است.

 

این دوره آموزشی با سخنرانی دکتر مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و دکتر رضا محمدی رئیس مرکز تحقیقات سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و در ادامه مدیران سازمان به بیان مطالبی در ارتباط با ضوابط اجرایی آزمون سراسری- شرح نکات کاربردی اطلاعات کارنامه- وظایف مشاور در انتخاب رشته- سهمیه‌بندی و بومی‌گزینی در آزمون سراسری- آشنایی با نرم افزار انتخاب رشته مجازی- مراحل انتخاب رشته اینترنتی پرداختند . در پایان جلسه دکتر احسان جمالی معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور به جمع‌­بندی مطالب ارائه شده و همچنین پاسخ به سوالات مشاوران آموزش و پرورش پرداختند.


۸۶۸۳۶۸
تعداد بازدید کل :
۱۸
تعداد افراد آنلاین :
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۱:۳۴
تاریخ :
تلفن: 88923790
نمابر: 88923778
پست الكترونيكي: arzesh@sanjesh.org
نشاني: تهران- خيابان كريم خان زند-بين خيابان استاد نجات اللهي
و خيابان سپهبد قرني- پلاك 204- سازمان سنجش آموزش كشور
طبقه 5- مركز تحقيقات، ارزشيابي، اعتبارسنجي و تضمين كيفيت آموزش عالي