خانه آزمون سراسری معرفی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

دانشگاه جامع علمی کاربردی

تاریخ درج : 1396/05/10    تاریخ بروز رسانی :1396/05/10    تعداد بازدید:859

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در دستور کار قرار گرفت و متعاقب آن « شورای عالی انقلاب فرهنگی » نسبت به تأسیس گروه تکنولوژی، جهت تصدی مسئولیت برنامه‌ریزی‌های آموزشی و تأمین کادر آموزشی علمی کاربردی، اقدام کرد. در همین مصوبه، ایجاد « شورای عالی آموزشهای علمی کاربردی (تکنولوژی) کشور» تحت نظر عالی‌ترین مقام اجرایی کشور به تصویب رسید که تولیت و پشتیبانی دوره‌های جدید را در زمینه سیاست‌گذاریهای کلان و تأمین هزینه‌های سرمایه‌گذاری بر عهده گیرد.

به دنبال آن اساسنامه، دانشگاه جامع علمی کاربردی به ‌عنوان یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف ارتقای سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان در تاریخ  18 مهر ماه سال 1371 تصویب و در سال 1373 دانشگاه تأسیس شد. به موجب اساسنامه، هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم نمودن موجباتی است که مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرائی را در بخش دولتی و غیردولتی برای تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جلب کند.

پذیرش دانشجو در این دانشگاه از سال 1375 آغاز شده و اکنون 15سال از حیات علمی و اجرایی این دانشگاه می‌گذرد. دانشگاهی که به طور یقین در تاریخ علمی و آموزشی مورد نیاز کشور نقطه عطفی محسوب می‌شود.

اگر در نظام آموزشی رایج، اعتقاد بر این است که دانشجویان علم و دانش را فراگیرند، در آموزش‌های                علمی کاربردی ساختار متفاوتی مطرح است. یعنی پیش از آنکه آموختن دانشی خاص مد نظر باشد بیشتر کسب مهارت و یادگیری حرفه‌ای خاص مد نظر است؛ به‌صورتی که در برنامه آموزش، محوریت واصالت آموزش برمهارت یا فناوری خاصی متمرکز است و طرح مسائل علمی نیز در ارتباط با آن معنی پیدا می‌کند.

شایان ذکر است که با توجه به جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی، شورای گسترش آموزش عالی اجرای طرح کارورزی برای آموزش و اشتغال دانش‌آموختگان دیگر دانشگاه‌ها را نیز به این دانشگاه محول نموده است. ضمن اینکه وجود امکانات آموزشی جدید نظیر آزمایشگاه‌های پیشرفته و تجهیزات مدرن در محیط آموزشی و در یک کلام تلفیق علم وعمل با حضور مدرسان توانا و صاحب نظر در رشته‌های خاص، شرایطی را به وجود آورده است که دانشگاه جامع علمی کاربردی را از لحاظ کیفی نیز در سطح بالایی قرار داده است.

 

 

ارتباط با دانشگاه

تلفن (به همراه پیش شماره)

روابط عمومی:                 88804102

معاونت دانشجویی فرهنگی:       88808985

حوزه ریاست:               9-88849278

معاونت پژوهشی:                  88904677

معاونت آموزشی:              88804105

معاونت پشتیبانی:                   88800914

الکترونیکی

پست الکترونیکی:

info@uast.ac.ir

سایت دانشگاه:

http:// www.uast.ac.ir

پستی

آدرس پردیس مرکزی: تهران- خیابان انقلاب – بین خیابان حافظ و خیابان استاد نجات اللهی – شماره 751

۳۰۴۷۱۵
تعداد بازدید کل :
۹
تعداد افراد online :
۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۵:۵۳:۳۳
تاریخ :


تلفن: 88923790
نمابر: 88923778
پست الكترونيكي: arzesh@sanjesh.org
نشاني: تهران- خيابان كريم خان زند-بين خيابان استاد نجات اللهي
و خيابان سپهبد قرني- پلاك 204- سازمان سنجش آموزش كشور
طبقه 5- مركز تحقيقات، ارزشيابي، اعتبارسنجي و تضمين كيفيت آموزش عالي